Привабливі туристичні об'екти
Комунальний заклад культури «Бахмутський краєзнавчий музей»
Перший музей в Бахмуті відомий з 1909 року – музей народної освіти, створений повітовим земством. З 1924 року Музей став окружним історико-краєзнавчим. На жаль, його колекції загинули в роки Великої Вітчизняної війни. У 1962 році на громадських засадах відкрився міський історико-краєзнавчий музей. З 1967 року йому присвоєно статус Народного, а потім і Державного. У 1989 році одна з найкрасивіших будівель міста, історична пам’ятка, зразок архітектури 19 сторіччя стала домом для 40 тисяч унікальних експонатів з давньої, середньовічної та сучасної історії. Колекція Бахмутського краєзнавчого музею – це раритетні матеріали з природи, етнографії, побуту і ремеслам місцевого населення, багато фото – та архівних документів. До складу основної експозиції входять 12 розділів, серед яких «Природа Бахмутського краю», «Наш край в давнину і в середні віки», «Життя і побут селян», «Бахмутський край в період Другої Світової війни». Запрошуємо завітати також до літературно-меморіального музею М.Ф. Чернявського, музею історії Бахмутського козацтва, виставкових залів та Музею просто неба. На тих, хто бажає поглибити свої знання з історії та культури Артемівщини, чекають лекційний зал та наукова бібліотека. Зараз КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей» знаходиться на реконструкції.
«Алея Троянд»
Місто Бахмут завжди славився своїм особливим, історичним та культурним колоритом, який і по сьогодення зберігає справжній дух цікавих місць, старовини, та легенд. Справжньою туристичною перлиною є "Алея Троянд", яка ніби загорнулася в чарівні обійми самої природи. Вона розтягнулася на пів кілометра від вулиці Леваневського і аж до Північного ставка. Тут завжди можно зустріти прекрасних білих лебедів, які є справжньою окрасою цього дивовижного місця! Та найголовнішою принадою Алеї троянд є неймовірні квіткові клумби, на яких в даний час висаджено більше 6 -7 тисяч кущів троянд. Квіткові клумби розбиті за колірною гамою і сортів троянд у вигляді геометричного візерунка. Різноманітні сорта троянд чуйно радують усіх відвідувачів, та нікого не залишають байдужими до справжньої королеви квітів - чарівної (пані) троянди! Тут також можно зустріти постамент "Козака з сіллю", який привертає дуже велику увагу відвідувачів та туристів. Річ у тому, що за легендою, хто доторкнеться до знаменного мішка з сіллю та потре його, той неодмінно розбагатіє, або матиме фінансовий успіх! Адже з ранніх часів сіль була на вагу з золотом. І перші козаки - солевари нашого міста, які видобували кристали солі мали неабиякий успіх! Говорилось, що в їхніх мішках не скінчалось золото! Звідси і пішла легенда про неймовірний мішок з сіллю! Образ справжнього козака солевара, підкреслює етнічне походження міста Бахмута, висловлює його історію, та символізує сильний дух та міць нашого міста! Алея троянд стала визначною пам'яткою нашого міста, відмінним місцем відпочинку для його жителів та туристів і єдиною алеєю такого роду в Україні. Далі, прогулюючись Алеєю, відвідувачі можуть ознайомитись з унікальною та символічною композицією "Серце", яке стало одним із головних символів нашого міста і місцем паломництва молодят. Кожна закохана пара у день свого весілля вважає невід'ємним обов'язком завітати до "Серця". Адже воно символізує вічне кохання та дає запоруку на довге сімейне й щасливе життя у любові і злагоді! Приваблює неабияку увагу туристів красиво та колоритно облаштована в малих архітектурних формах - традиціях українського фольклора, територія БКЗК Бахмутського міського народного дому. Тут і сторожеві вежі, козацькі башні, дерев'яний млин, дерев'яний віз! Також, відвідувачі дуже полюбляють зробити фото на згадку біля розташованих фото - зон "Я люблю Бахмут" та інше.
ПрАТ «АртВайнері»
Підприємство вважається національним надбанням України і входить в десятку найбільших європейських підприємств, що виробляють ігристе вино класичним пляшковим методом. Виробництво компанії розташоване під землею на глибині 72 метри. Загальна площа підземних артгалерей, складає понад 25 га, в яких одночасно може зберігатися 30 млн. пляшок. Ретельне дотримання рецептури і унікальні природні умови, а також новітні технології дозволяють виробляти ігристе вино найвищої якості, саме тому iгристі вина ARTWINERY користуються успіхом серед поціновувачів шляхетного напою по всьому світу. В скарбничці підприємства сотні профільних відзнак вітчизняного та міжнародного рівнів, серед яких «Приз Міжнародного клубу лідерів торгівлі», «Приз Європейської Арки Золотої Зірки за майстерність і якість», нагорода «Найкраще ігристе вино Східної Європи» міжнародного конкурсу VITEFF (Франція), та нагороди на європейських міжнародних конкурсах London Wine Comprtition, Decanter Wine Awards та PAR Wine Award Dusseldorf 2020. Під час таких фестивалів можна придбати дійсно унікальні речі!
Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел
Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел при Базовому комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний Дім» Справжнім культурним осередком є Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел при Базовому комунальному закладі культури «Бахмутський міський народний Дім» Кімнату-музей відкрито в 2008 році, яка має у своєму розпорядженні зібрання писанок з усієї України, які стали унікальним базисом знань про типи народного мистецтва. Унікальні писанки, які створюють та відображають український, традиційний, обрядовий колорит з писанкарства та розвитку народних ремесел, надихають відвідувачів до справжнього тонкого та українського декоративно - ужиткового мистецтва. А допомагають в цьому майстер - класи, які проводяться під час екскурсій. «Ажурна павутина» - так називають відвідувачі побачене ювелірне мистецтво. Також, відвідувачі тут можуть ознайомитись з мистецтвом вишивки, гончарства, виставками творчих виробів майстрів декоративно - ужиткового мистецтва нашого міста, які кожного разу оновлюються. Це унікальні за своєю технікою вироби з бісеру, лози, солі, ляльки-мотанки та ще багато цікавого. Не залишать нікого байдужим фестивалі - ярмарки з популяризації народних ремесел, автентичного фольклору, культури та її сучасного бачення українцями, які дуже колоритно проходять у нашому місті. Учасниками Фестивалю є запрошені майстри традиційних народних ремесел, майстри сучасних форм творчості, як і з нашого міста Бахмут, так і з різних міст України. Під час таких фестивалів можна придбати дійсно унікальні речі!